Kontakt- Välkommen till oss!

Bredholmstorget 14
127 48 Skärholmen
Epost: fhsk@redcross.se
vidare till "hitta hit"

Expeditionen:
Administratör
Jill Liniger
Tel: 08- 680 18 83
jill.liniger@redcross.se

Administratör
Kicki Ahnmé Ekenryd
Tel: 08-680 18 71
christin.ahnme.ekenryd@redcross.se

Studie- och yrkesvägledare
Daniella Johansson
daniella.johansson@redcross.se

Rektor
Christin Bierbrier
christin.bierbrier@redcross.se

Biträdande rektor
Ulrika Sandin
ulrika.sandin@redcross.se

Skolsamordnare
Desiré Dannberg
Tel: 08-452 48 53
desire.dannberg@redcross.se

Allmän kurs:

Hemma i Sverige
Samad Kader
samad.kader@redcross.se

Aktiv i Sverige
Shirwan Mohammed
shirwan.mohammed@redcross.se

Vi i samhället
Åsa Petersson
asa.petersson@redcross.se

Anna Sandqvist
anna.sandqvist@redcross.se

Vi i världen
Ronak Novrouzpour
ronak.novrouzpour@redcross.se

Sikta mot högskolan
Åsa Söderlund-Dahl
asa.soderlund.dahl@redcross.se

Naturvetenskapligt basår med inriktning hållbar utveckling
Daniel Johnson
daniel.johnson@redcross.se

Anna Bogmer
anna.bogmer@redcross.se

Profilkurser:

Dokumentär i världen
Birger Nilsson
birger.nilsson@redcross.se

Dokumentärfilm- Steget in i branschen
Marie-Louise Jarnebrink
marie-louise.jarnebrink@redcross.se

Mobilisering för en ekologiskt och socialt hållbar värld
Karin Ekström
karin.ekstrom@redcross.se

Jon Gunnarsson Ruthman
jon.gunnarsson.ruthman@redcross.se

Migration och social hållbarhet
Anna Olsson
anna.olsson@redcross.se

Genus och mänskliga rättigheter
Pija Johanson
pija.johanson@redcross.se

Ulrika Sandin
ulrika.sandin@redcross.se

Agera utan att diskriminera
Meral Onmaz
meral.onmaz@redcross.se

Kommentera