Kontakt

 

Här hittar du kontaktuppgifter till vår personal.

personalen2016
Rektor
Christin Bierbrier
christin.bierbrier@redcross.se
Biträdande rektor och lärare – Asyl och migration i praktiken
Ulrika Sandin
ulrika.sandin@redcross.se
Skolsamordnare
Desire Dannberg
Tel: 08-680 18 83
desire.dannberg@redcross.se
Administratör
Kicki Ahnmé Ekenryd
Tel: 08-680 18 71
christin.ahnme.ekenryd@redcross.se
Studie- och yrkesvägledare
Jenny Bollius
jenny.bollius@redcross.se
Lärare – Aktiv i Sverige
Therese Malmberg
therese.malmberg@redcross.se
Lärare – Vi i världen
Ronak Novrouzpour
ronak.novrouzpour@redcross.se
Lärare – Dokumentär i världen
Birger Nilsson
birger.nilsson@redcross.se
Lärare – Vi i samhället
Shirwan Muhammed
shirwan.muhammed@redcross.se
Lärare – Vi i samhället
Anna Sandqvist (föräldraledig)
Lärare – Ledarskap för en hållbar värld
Göran Nordling
goran.nordling@redcross.se
Lärare – Hemma i Sverige
Samad Kader
samad.kader@redcross.se
Lärare – Naturvetenskapligt basår med inriktning hållbar utveckling
Magnus Kullgren
magnus.kullgren@redcross.se
Lärare – Naturvetenskapligt basår med inriktning hållbar utveckling
Daniel Johnson
daniel.johnson@redcross.se
Lärare – Asyl och migration i praktiken
Anna Olsson
anna.olsson@redcross.se
Lärare – Fair Trade
Jonathan Österlund
jonathan.osterlund.rk@folkbildning.net
Lärare – Fair Trade
Emelie Muntrakis
emelie.muntrakis@redcross.se
Lärare – Genus och mänskliga rättigheter
Pija Johanson
pija.johanson@redcross.se
Lärare – Sikta mot högskolan
Åsa Söderlund-Dahl (föräldraledig)
Lärare – Sikta mot högskolan
Anna Furevik
anna.furevik@redcross.se
Lärare – Agera utan att diskriminera
Meral Onmaz
meral.onmaz@redcross.se
Lärare – Studiemotiverande folkhögskolekurs
Åsa Petersson
asa.petersson@redcross.se
Lärare – Studiemotiverande folkhögskolekurs
Felicia Garcia
felicia.garcia@redcross.se

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s