Kontakt- Välkommen till oss!

Bredholmstorget 14
127 48 Skärholmen
Epost: fhsk@redcross.se
vidare till "hitta hit"

Expeditionen:
Administratör – Kommunikatör
Lotta Spykman Smedeby
Tel: 08- 680 18 83
lotta.spykman.smedeby@redcross.se

Administratör
Kicki Ahnmé Ekenryd
Tel: 08-680 18 71
christin.ahnme.ekenryd@redcross.se

Studie- och yrkesvägledare
Susanna Adler
susanna.adler@redcross.se

Rektor
Christin Bierbrier
christin.bierbrier@redcross.se

Biträdande rektor
Ulrika Sandin
ulrika.sandin@redcross.se

Allmän kurs:

Hemma i Sverige
Samad Kader
samad.kader@redcross.se

Aktiv i Sverige
Shirwan Mohammed
shirwan.mohammed@redcross.se

Olivia Obambo
olivia.obambo@redcross.se

Vårdbiträde grund
Elisabeth Enning
elisabeth.enning@redcross.se

Vi i samhället
Åsa Petersson
asa.petersson@redcross.se

Vi i världen
Ronak Novrouzpour
ronak.novrouzpour@redcross.se

Sikta mot högskolan
Åsa Söderlund-Dahl
asa.soderlund.dahl@redcross.se

Gymnasiebehörighet på distans
Anna Sandqvist
anna.sandqvist@redcross.se

Naturvetenskapligt basår med inriktning hållbar utveckling
Daniel Johnson
daniel.johnson@redcross.se

Anna Bogmer
anna.bogmer@redcross.se

Profilkurser:

Dokumentär i världen
Birger Nilsson
birger.nilsson@redcross.se

Dokumentärfilm — Steget in i branschen
Marie-Louise Jarnebrink
marie-louise.jarnebrink@redcross.se

Klimatomställning i teori & praktik
Karin Ekström
karin.ekstrom@redcross.se

Migration & social hållbarhet
Anna Olsson
anna.olsson@redcross.se

Genus och mänskliga rättigheter
Pija Johanson
pija.johanson@redcross.se

Agera utan att diskriminera
Meral Onmaz
meral.onmaz@redcross.se